Rüyada zakkum görmek

Naziye L.(39) - İstanbul sordu : "rüyada zakkum görmek açıklar mısınız? "

Rüyada zakkum görmek, bereketli geleceğe, karmaşadan uzak bir hayat sürdüreceğine, üne sahip olmaya, hatrı sayılır güce, getirili girişim gerçekleştireceğine, servete, kazanca gelecek berekete, isteklerin hayata geçeceğine, yararlı uğraşlar ile meşgul olacağına, kazanılan nimete, maddi külfeti olan insandan uzaklaşmaya delalettir. Ender olarak da düşmanlığını göstermeyen insana, üzülmeye, mesuliyetten ötürü rahatsız olmaya, çözümü zor bir sıkıntıyla karşılaşılacağına, korkulanın gerçekleşmesine işaret eder. Geniş bir çerçeveden bakan rüya tabircileri şöyle dediler: Görülen rüya meşakkatle düşlediği nimete, uğraş vererek gözlediği galibiyete, çektiği zorlukların sonunda beklediği güce, sıkıntılara göğüs gererek ulaştığı servete işaret eder.

"Rüyada zakkum görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın anlamları ile alakalı bunları biliyor musunuz

rüyada zakkum görmek
  • Rüya denilen olgu, uykuda yaşanan tuhaf durumlardır
  • Gözleri gören kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • İleri derecede psikolojik problemleri bulunan kimseler dışında her birey rüya görür. Eğer rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, işin aslı rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.
  • Kobay hayvanlar kullanılarak gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Rüya Yorumları uyurken bireyin bilinç altından gelen mesajları yorumlar.
  • Erkekler rüyalarında daha negatif duygular yaşarlar.

Yasal Uyarı: "Rüyada zakkum görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.