Rüyada zafer görmek

Çilem A.(20) - İstanbul sordu : "Merhabalar. rüyada zafer görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada zafer görmek, verdiği sözü tutacağına, beklentilerin yerine geleceğine, gıpta ile bakılan kuvvete ermeye, emniyetli yaşamaya, fakirlikten feraha çıkmaya, mutluluğa kavuşmaya, hayırlı uğraşlar gerçekleştireceğine, zahmetsiz elde edilen servete, becerikli bir kişiye, özlemi duyulan bir geleceğe, samimi orta yaşlı akrabaya yorulur. Başka görüşlere göre de sıkıntılı yaşama, kıymet kaybetmeye, kötü niyetli bir insana, rahatının bozulacağına, karışık bir durumla yüzyüze gelineceğine yorulmaktadır. Farklı bir açıdan bakan ulemalar şöyle dediler: Görülen rüya çektiği sıkıntıların meyvesini alarak düşlediği varlığa, zamanla ulaştığı servete, zorluklara göğüs gererek kazandığı daha çok kazanca, zorlanarak elde ettiği yüksek mertebeye yorulur.

"Rüyada zafer görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Düşlerinizin tabiri konusunda bilmedikleriniz

rüyada zafer görmek
  • Rüya Tabirleri uyurken bireyin bilinç altından gelen mesajları yorumlar.
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz filmden tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların daha kısa ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Rüyalarda çoğunlukla iç ses bulunur. Tanımadığımız ülkelerin, tanışmadığımız kişilerin isimlerini söyler.
  • Bazen net olarak bazı zaman da kapalı olarak geleceğe dair haberler görülür.
  • Beynimiz duyularımızın gerçekten hissettiği olguları rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Rüya Tabirleri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli İslam düşünürleri tarafından iletilmiştir ve hala önemini sürdürmektedir.

Yasal Uyarı: "Rüyada zafer görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.