Rüyada yeşil ada görmek

Hazal U.(37) - Kıbrıs sordu : "rüyada yeşil ada görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada yeşil ada görmek, hayırlı işlere, yüksek mertebeye çıkacağına, sosyal yaşamda başarıya, tertemiz ziynete, isteklerin yerine geleceğine, tez zamanda alınacak müjdeli değişimlere, görgülü orta yaşlı kadına, emniyetli hissetmeye, verimli işler yapacağına, dingin kalacağına, imrenilen bir kazanca işaret eder. Kimi zaman da iş kaynaklı üzüntüye, maddi probleme, zarar görülmesine, sıkıntılı yaşama, dara düşmeye delalettir. Daha olumlu bir pencereden bakan alimler derler ki: Görülen rüya zorlanarak kazandığı kazanca, zorluklarla mücadele ederek beklediği mala, meşakkatle birlikte hak edilen mülke, kaybettikten sonra kavuştuğu rahata delalettir.

"Rüyada yeşil ada görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin tabir edilmesi ile alakalı bilinmeyenler

rüyada yeşil ada görmek
  • Yaklaşık bir gecede iki saate yakın süreyle rüya görürüz.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Rüya yorumları konusunda acele edilmemelidir.
  • Araştırmalar rüya görenlerin ortalama yüzde 25inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, yüzde 75ininse déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Uyku, kısa süreli ölüm olarak da değerlendirilir

Yasal Uyarı: "Rüyada yeşil ada görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.