Rüyada ya samed demek

Ismail M.(20) - Azerbaycan sordu : "iyi günler, rüyada ya samed demek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada ya samed demek, huzura ermeye, ticari getirisi yüksek atılım gerçekleştireceğine, karmaşadan uzak bir hayat sürdüreceğine, emniyetli yaşamaya, istenilen bir eşe, zorluk çekmeden elde edilen ganimete, beceri sahibi bir kişiye, görgülü orta yaşlı akrabaya, helal ganimete, yağmura, manevi yükü bulunan birinden uzaklaşmaya işaret eder. Bunlarla birlikte sevimsiz bir duruma gelmeye, fena niyetli bir akraba eliyle fenalık görmeye, üzücü bir sorunla karşılaşılacağına, zora düşmeye, sıkıntılı hayata yorulmaktadır. Kimi rüya ilmiyle ilgilenenler şöyle yorumlarlar ki: Görülen rüya uzun süren çabaların sonunda ümit ettiği yüksek mertebeye, sıkıntıları aşarak kazandığı saygınlığa, sıkıntı sonrasında gözlediği şöhrete , zorlukların sonrasında ümit ettiği hünere işaret eder.

"Rüyada ya samed demek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların tabiri konusunda en sık sorulanlar

rüyada ya samed demek
  • Uykuda en sık hissedilen duygulardan biri tasadır. Olumsuz duygular pozitif duygulardan daha sık görülür.
  • Rüya, geniş ve soyut bir dünyadır.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama %25inin rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75ininse déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Rüya denilen şey, uyurken yaşanan tuhaf hallerdir
  • Rüyayı yorumlayan, mutlaka takva, örfler, toplumsal ananeler vb. pek çok parametre üzerinde bilgi sahibi olmalıdır.
  • İleri derecede ruhsal problemleri bulunan insanlar haricinde herkes rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, aslında rüyalarınızı hatırlamıyorsunuzdur.
  • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sıklıkla düş görür. Bir erkeğin rüyasında gördüğü insanların büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran yüzde 50dir.

Yasal Uyarı: "Rüyada ya samed demek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.