Rüyada ya hayyum ya kayyum

Barış G.(22) - İngiltere sordu : "rüyada ya hayyum ya kayyum yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada ya hayyum ya kayyum, sevecen orta yaşlı kişiye, hak edilmiş zenginliğe, becerikli bir kimseye, zenginliğe, ettiği yeminini tutmaya, hayırlı uğraşlara, yararlı uğraşlar yapacağına, şana erişileceğine, emniyette hissetmeye, kazançlı işler yapacağına, büyük güce ulaşmaya işaret eder. Aynı zamanda hilekar bir akrabaya, kötü niyetli bir kişi eliyle fenalık görmeye, karışık bir olayla yüzyüze gelineceğine, korkuya olmasına, kıymet düşmesine yorulmaktadır. Kimi alimler derler ki: Kişinin gördüğü rüya uzun bir bekleyişin sonunda hayalini kurduğu şana, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak umduğu temiz kazanca, cefa çektikten sonra hasret duyduğu servete, uğraşlarının sonunda kavuştuğu itibarlı mertebeye işarettir.

"Rüyada ya hayyum ya kayyum" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın taşıdığı mesajlar ile alakalı bilinmesi gerekenler

rüyada ya hayyum ya kayyum
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Rüya yorumcusunun hissiyatının güçlü olması gereklidir.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının aynası olduğu için insana şahsına ait düşünce ve duygularını değerlendirmesi konusunda aracı olur.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı insanların büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadında bu oran eşittir.
  • Uyku, geçici ölüm gibi de değerlendirilir
  • Beynimiz duyularımızın gerçekten duyduğu şeyleri rüyalarda karıştırabilir.
  • Rüyaların bazı mesajlar verdiği dile getirilen bir konudur.

Yasal Uyarı: "Rüyada ya hayyum ya kayyum" yazısı izinsiz kopyalanamaz.