Rüyada ya hayyum demek

Gökhan İ.(38) - İstanbul sordu : "3 gece önce anlam veremediğim bir rüya gördüm. rüyada ya hayyum demek yorumlar mısınız? "

Rüyada ya hayyum demek, sağlığını kazanmaya, dostluklarında tatmine, bol talihe, manevi külfeti olan yabancıdan uzaklaşmaya, kazanılan ziynete, arzu edilen kuvvet sahibi olmaya, duygusal hayatın iyi olacağına, hayallerin yerine geleceğine, dingin yaşayacağına, gelirin temiz olmasına, sözlerin yerine getirileceğine delalet eder. Bazen de korktuğu şeyden emin olmaya, sıkıntı verici bir problemle karşılaşılacağına, iş sebebiyle üzüntüye, sıkıntıya düşmeye, sıhhatin yitirileceğine işarettir. Daha olumlu bir pencereden bakan çağdaş ulemalar şöyle dediler: Görülen rüya çektiği zorlukların meyvesini alarak umduğu galibiyete, zorlukları aşarak kavuştuğu ferahlığa, çektiği zorlukların sonunda ümit ettiği feraha, zahmet çekerek elde ettiği şana yorulur.

"Rüyada ya hayyum demek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın yorumu ile ilgili bilmeniz gerekenler

rüyada ya hayyum demek
  • Belirgin herhangi bir olay içeren rüya, ekseriyetle doğrudan o olayla ilgili olmayabilir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Yapılan araştırmalar rüya görenlerin ortalama 1/4ünün rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75ininse geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya diye adlandırılan olgu, uykuda yaşanan belirsiz hallerdir
  • İleri derecede ruhsal sorunları bulunan insanlar dışında her birey rüya görebilir. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, aslında rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayanların daha az sayıda ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Rüya yorumcusu, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler vb. bir çok faktör ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada ya hayyum demek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.