Rüyada vaaz

Merve Ü.(19) - İzmir sordu : "rüyada vaaz yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada vaaz, paraya gelecek artışa, görgülü orta yaşlı insana, getirili girişim gerçekleştireceğine, şöhrete erişmeye, sıkıntı çekmeden kazanılan kazanca, duygusal hayatın yolunda olduğuna, arkadaşlık ilişkilerinde başarıya, sevince ermeye, eşiyle refah içinde geçecek ömre, arzuların yerine geleceğine, güzel kısmete işaret eder. Olumsuz anlamda sıkıntıya düşmeye, karışık bir sorunla karşılaşılacağına, düşmanlık görülmesine, ticari sorunlara, düşmanlığını saklayan düşmana yorulmaktadır. Bazı ulemalar şöyle tabir ederler: Kişinin gördüğü rüya zorlanarak kazandığı müjdeye, zahmetle birlikte kazandığı mevkiye, sıkıntılarının sonunda gözlediği refaha, ümitsizlikten sonra düşlediği zenginliğe yorulur.

"Rüyada vaaz" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın anlamları ile ilgili merak ettikleriniz

rüyada vaaz
  • Rüya Tabirleri konusunda gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de ilim insanları tarafından değişik açıklamalar yapılmıştır.
  • Rüya alemi, devasa ve soyut bir dünyadır.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler gibi pek çok parametre üzerinde bilgi sahibi olmalıdır.
  • Düşler kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için kişiye şahsına ait fikir ve hislerini tartması konusunda öncülük eder.
  • Rüyaların rehber olduğu mutlak suretle değerlendirilmeli, ipuçlarına bakılarak gerekli tedbirler alınmalıdır.
  • Rüya Tabirleri yapan şahsın tüm geçmiş yorumlar hakkında bilgi sahibi olması ve düş sahibinin ruh halini de değerlendirerek rüyayı tabir etmesi gerekmektedir.
  • Beynimiz kendiliğinden yüzler ortaya çıkaramaz. Uykuda görülen yüzler yaşantımızda gördüğümüz ama hatırlamadığımız simalardır. Hepimiz yaşamımız boyunca çok sayıda sima gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz sima yeteneğine sahibiz.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz filmden renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada vaaz" yazısı izinsiz kopyalanamaz.