Rüyada vaaz dinlediğini görmek

Nezahat T.(23) - Nevşehir sordu : "rüyada vaaz dinlediğini görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada vaaz dinlediğini görmek, mutlu olmaya, faydalı işler yapacağına, taleplerin gerçekleşeceğine, emniyetli olmaya, kolay elde edilen paraya, fakirlikten feraha çıkmaya, bereketli geleceğe, yüksek talihe, kısa zamanda öğrenilecek iyi değişimlere, sağlıklı yaşamaya, parasal yükü bulunan dosttan kendini kurtarmaya işaret eder. Bazen de kederden kurtulamamaya, kötü huylu bir insan tarafından fenalık görmeye, kötü bir durumla karşılaşılacağına, iyi hali kaybetmeye, zorluğa düşmeye yorulur. Farklı bir çerçeveden bakan yorumcular şöyle yorumlarlar: Bu rüya başarısızlıktan sonra hasret duyduğu mutluluğa, zorlukların sonrasında umduğu daha iyi kazanca, zorlukların ardından kavuştuğu iyi bir geleceğe, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak beklediği temiz kazanca yorulur.

"Rüyada vaaz dinlediğini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların anlamı konusunda en çok merak edilenler

rüyada vaaz dinlediğini görmek
  • Rüyalar yorumları yapılırken kesinlikle, rüya sahibinin ruh halini, görülen şeyin anlamının değerlendirmeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.
  • Rüya Tabiri uyurken insanın bilinç altındaki mesajlar ile ilgilenir.
  • Rüya alemi, büyük ve soyut bir dünyadır.
  • Aşırı ruhsal sorunları olan kimseler haricinde her birey rüya görür. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, aslında rüyalarınızı hatırlamıyorsunuzdur.
  • Rüya Tabirleri bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam alimleri tarafından ulaştırılmıştır ve hala önemini sürdürmektedir.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini renksiz sinemadan tam renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Rüya Yorumları alanında gerek din alimleri, gerek düşünürler, gerekse de bilim adamları tarafından çeşitli tanımlamalar yapılmıştır.

Yasal Uyarı: "Rüyada vaaz dinlediğini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.