Rüyada üç arkadaş

Özlem Z.(22) - Almanya sordu : "Gördüğüm nerdeyse bütün rüyalar sitenizde bulunuyor ama rüyada üç arkadaş açıklayabilir misiniz? "

Rüyada üç arkadaş, özlemi duyulan bir başarıya, büyük makama çıkacağına, refaha kavuşmaya, hayırlı işler ile meşgul olacağına, yüksek ticari kazançlara, şana kavuşmaya, güzel işler yapacağına, yetenekli bir insana, aşk hayatının iyi gittiğine, sevdikleriyle mutlu olmaya, emniyette olmaya delalettir. Olumsuz yorum olarak üzüntü verecek sorunla yüzyüze gelineceğine, fenalığını göstermeyen yöneticiye, eğitimsiz bir amire, ticaret alanında kayba, fena niyetli yönetici tarafından fenalık görmeye yorulmaktadır. Farklı bir açıdan bakan çağdaş ulemalar şöyle tabir ederler ki: Görülen rüya zamanla istediği yüksek mertebeye, zorlukları aşarak hayalini kurduğu güce, meşakkatle birlikte umduğu ganimete, sıkıntıya düşerek kavuştuğu varlığa işarettir.

"Rüyada üç arkadaş" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın yorumları hakkında bilmeniz gerekenler

rüyada üç arkadaş
  • Belirgin bir olay içeren rüya, genellikle direkt olarak o olayla ilgili olmayabilir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur.
  • Kör olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişikliğin nedenini renksiz televizyondan renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Rüyalarda çoğunlukla iç spiker bulunur. Tanımadığımız şehirlerin, yabancı kişilerin adlarını söyler.
  • Yaklaşık bir insanın yaşamının tahminen üçte birini, diğer bir yorumla ortalama 75 yıllık bir ömrün 25 senesini uyuyarak geçirir.
  • Rüya tabiri yapılırken kati suretle, kişinin ruh halini, görülen rüyanın anlamını değerlendirmeli ve bu doğrultuda bir sonuca varmalıdır.
  • Denek hayvanları kullanılarak gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayanların kısa ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.

Yasal Uyarı: "Rüyada üç arkadaş" yazısı izinsiz kopyalanamaz.