Rüyada ta görmek

Yakup S.(22) - Kahramanmaraş sordu : "Selamlar; Kesinlikle yazılmış en güzel rüya tabiri sitesi ruyadanegormek. Bu gece tuhaf bir rüya gördüm. rüyada ta görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada ta görmek, şöhrete ulaşmaya, manevi külfeti olan arkadaştan uzak durulacağına, hayırlı uğraşlar gerçekleştireceğine, iyi geleceğe, sağlıklı hayata, külfetsiz kazanılan ziynete, dostlarla birlikte yaşamaya, planların gerçekleşeceğine, fakirlikten feraha çıkmaya, sevince erişileceğine, emniyette hissetmeye yorulur. Bir diğer yoruma göre de korkuya olmasına, çözümü karmaşık bir sıkıntıyla yüzleşileceğine, hilekar kişiye, sorumluluktan ötürü rahatsız olunacağına, sırların ortaya çıkacağına yorulur. Bazı rüya ilminde önde gelenler şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya zorlukları aşarak hayalini kurduğu daha iyi bir hayata, zorlukları aşarak hasret duyduğu iyi bir geleceğe, ümitsizlikten sonra elde ettiği nimete, zahmetlerinin meyvesini alarak hasret duyduğu toplu kazanca delalet eder.

"Rüyada ta görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların taşıdığı mesajlar konusunda bilinmesi gerekenler

rüyada ta görmek
  • Rüya Tabiri alanında gerek din adamları, gerek düşünürler, gerekse de bilim adamları tarafından farklı açıklamalar yapılmıştır.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç durumudur. oynatılamaz.
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlaka takva, adetler, toplumsal ananeler vs. bir çok etken üzerinde birikim sahibi olmalıdır.
  • Rüya yorumlarının mesaj verici olduğu kati suretle göz önüne alınmalı, göstergelere dayanarak ihtiyaç duyulan tedbirler alınmalıdır.
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Rüyalarda en çok hissedilen duygulardan biri endişedir. Negatif duygular olumlu duygulardan baskındır.
  • Hastalık yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; fakat aynı aşamada ses ve maneviyatı hisseder.
  • Rüya tabiri yapan kişinin hissiyatının kuvvetli olması şarttır.

Yasal Uyarı: "Rüyada ta görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.