Rüyada rabbimizi görmek

Salih Y.(29) - Şanlıurfa sordu : "rüyada rabbimizi görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada rabbimizi görmek, kolay elde edilen ganimete, iyi şansa, güzel uğraşlara, yararlı işler yapacağına, verilen sözün yerine getirileceğine, hayırlı evlada, sevince ermeye, rızkın bereketli olmasına, bir kaç gün içinde alınacak iyi havadise, imrenilen bir ilişkiye, aydınlık zamanlara işarettir. Bunlarla birlikte ferahının bozulacağına, can sıkıcı bir vaziyete gelmeye, huzuru kaybetmeye, korktuğundan emin olmaya, üzüntü duymaya delalettir. Farklı bir açıdan yaklaşan yorumcular şöyle tabir ederler: Bu zorlukların sonrasında kavuştuğu mülke, yardım alarak beklediği feraha, ümitsizlikten sonra hak ettiği feraha, zahmetlerinin meyvesini alarak umduğu ferahlığa işaret eder.

"Rüyada rabbimizi görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın taşıdığı mesajlar ile alakalı bilmeniz gerekenler

rüyada rabbimizi görmek
  • Yaklaşık gecede iki saate yakın rüya görürüz.
  • Zihnimiz duyularımızın o sırada hissettiği şeyleri rüyalarda birleştirebilir.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama 1/4ünün rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Doğduktan sonra gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; lakin aynı seviyede koku ve duyguları hisseder.
  • Rüyayı yorumlayan, kesinlikle sonuç olarak rüya sahibinin nasıl etkileneceğini irdelemeli, sinirsel sorunlara yol açabilecek tabirlerden zorunlu kalmadıkça uzak durmalıdır.
  • Rüya yorumlayanın hissiyatının güçlü olması gereklidir.
  • Beynimiz kendiliğinden suratlar yaratamaz. Rüyalarda karşılaşılan simalar yaşantımızda yüz yüze geldiğimiz fakat anımsamadığımız suratlardır. Hepimiz ömrümüz sırasında binlerce yüz gördüğümüzden, uykumuzda da limitsiz surat yetisine sahibiz.
  • Rüyalar yorumları yapılırken mutlak suretle, rüya sahibinin ruh halini, rüyanın anlamını göz önünde bulundurmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada rabbimizi görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.