Rüyada paçavra görmek

Baybora C.(45) - Manisa sordu : "Bana kalırsa hazırlanmış en kullanışlı rüya internet sitesi sizinki. Bulamadığım neredeyse tüm rüyalar burada yer buluyor fakat rüyada paçavra görmek açıklar mısınız? "

Rüyada paçavra görmek, zahmetsiz kazanılan rızka, sevince kavuşulacağına, taleplerin yerine geleceğine, getirili iş içinde bulunacağına, özlemi duyulan bir ilişkiye, emniyette yaşamaya, arzu edilen güce ulaşmaya, maddi külfeti olan yabancıdan uzaklaşılacağına, üne sahip olmaya, mülke gelecek artışa, getirili işlere delalettir. Olumsuz yorum olarak sorumluluktan dolayı rahatsız olunacağına, üzüntüden kurtulamamaya, ticari zarara, eğitimsiz bir tanıdığa, iyi hali yitirmeye yorulur. Kimi çağdaş ulemalar şöyle dediler ki: Bu rüya meşakkatle istediği mevkiye, umudunu yitirdikten sonra düşlediği mülke, zamanla umduğu berekete, ümitsizlikten sonra hak ettiği mala yorulur.

"Rüyada paçavra görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların yorumları ile alakalı bilinmeyenler

rüyada paçavra görmek
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişikliğin nedenini renksiz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Kobay hayvanlar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka takva, örfler, toplumsal ananeler vs. bir çok nokta ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.
  • Yapılan araştırmalar insanların yaklaşık yüzde 25inin rüyalarda gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Belirgin bir olay görülen rüya, genellikle direkt olarak o olayla alakalı olmayabilir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur.
  • Rüyalar alemi, geniş ve soyut bir alemdir.
  • İleri derecede ruhsal problemleri olan kimseler dışında her birey rüya görebilir. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.

Yasal Uyarı: "Rüyada paçavra görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.