Rüyada pabuç inciri görmek

Cem U.(43) - İstanbul sordu : "1 gece önce garip bir rüya gördüm. rüyada pabuç inciri görmek yorumlayabilir misiniz? Teşekkür ederim"

Rüyada pabuç inciri görmek, hayırlı işlere, hak edilmiş servete, sözlerin tutulacağına, uzun ömre, dünyalığa gelecek berekete, karmaşadan uzak bir hayat süreceğine, bir kaç gün içinde alınacak memnun edici haber duymaya, zahmetsiz elde edilen ziynete, hüner sahibi bir kimseye, bonkör adama, yağmura işarettir. Nadiren de üzüntüden sıyrılamamaya, üzülmeye, zararlı bir amire, fena huylu yabancı eliyle zarar görmeye, iş sebebiyle üzüntüye işaret eder. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan ulemalar şöyle derler: Görülen rüya zorlanarak istediği iyiliğe, zorlukla beklediği itibarlı mertebeye, sıkıntılarının sonunda elde ettiği refaha, çektiği zorlukların sonunda beklediği refaha yorulmaktadır.

"Rüyada pabuç inciri görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların taşıdığı mesajlar ile ilgili en sık sorulanlar

rüyada pabuç inciri görmek
  • Aşırı ruhsal sorunları bulunan insanlar haricinde her birey rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı hatırlamıyorsunuzdur.
  • Rüyada genellikle iç ses bulunur. Daha önce gitmediğimiz yerlerin, tanımadığımız insanların isimlerini bildirir.
  • Rüyaların kılavuz nitelikte olduğu mutlak suretle hatırlanmalı, mesajlara göre gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların kısa ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Rahatsızlık yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; ancak yakın aşamada dokunma ve duyguları hisseder.

Yasal Uyarı: "Rüyada pabuç inciri görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.