Rüyada ocağı kapatmak

Yasemin E.(28) - Belçika sordu : "Merhabalar; rüyada ocağı kapatmak açıklayabilir misiniz? "

Rüyada ocağı kapatmak, salih eşe, paranın hayırlı olmasına, sözüne sadık durulacağına, eşiyle eğlenmeye, aşk hayatının iyi olacağına, önemli güce ermeye, fakirlikten kurtulmaya, birikmiş servete, emniyetli olmaya, toplum yaşamında başarıya, verimli uğraşlar yapacağına işarettir. Başka görüşlere göre de ticaret alanında sıkıntıya, kıymet kaybetmeye, sıkıntıya yaşantıya, sırların açığa çıkmasına, ticaret kaynaklı sıkıntıya işaret eder. Bir takım rüya uzmanları dediler ki: Kişinin gördüğü rüya umudunu yitirdikten sonra hayalini kurduğu şerefe, cefa çekerek hak edilen haysiyete, umudunu yitirdikten sonra hayalini kurduğu itibarlı mertebeye, yenilgiden sonra hasret duyduğu refaha delalettir.

"Rüyada ocağı kapatmak" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların analizleri konusunda merak edilenler

rüyada ocağı kapatmak
  • Düşler kişinin iç dünyasının aynası olduğundan kişiye şahsına ait düşünce ve duygularını tartması konusunda öncülük eder.
  • Beynimiz hiç yoktan simalar yaratamaz. Uykuda görülen yüzler yaşantımızda yüz yüze geldiğimiz fakat hatırlamadığımız yüzlerdir. Her birimiz hayatımız sırasında binlerce surat gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız sima yetisine sahibiz.
  • Rahatsızlık yüzünden görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; ancak yakın seviyede koku ve duyguları hisseder.
  • Rüyaların yol gösterici olduğu kesinlikle hatırlanmalı, göstergelere dayanarak gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Çok fazla psikolojik sorunları bulunan kimseler haricinde herkes rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Rüya yorumları mutlak suretle iyiye yorulmalıdır.
  • Hayvanlar ile sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Beynimiz bedenimizin o sırada duyduğu şeyleri rüyalarımızla karıştırabilir.

Yasal Uyarı: "Rüyada ocağı kapatmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.