Rüyada obruk

Haksun I.(27) - Azerbaycan sordu : "rüyada obruk yorumlar mısınız? "

Rüyada obruk, üne ermeye, verdiği sözü tutmaya, vefalı evlada, kolay elde edilen mülke, gıpta ile bakılan kuvvet sahibi olmaya, zengin adama, yetenekli bir kişiye, hayırlı uğraşlar gerçekleştireceğine, hoşgörülü orta yaşlı insana, huzur bulmaya, huzurlu bir hayat süreceğine yorulmaktadır. Ender olarak da rahatının bozulacağına, mutsuzluktan kurtulamamaya, korktuğundan emin olunacağına, fenalığını saklayan amire, maddi zarara delalettir. Farklı bir çerçeveden bakan yorumcular şöyle tabir ederler ki: Bu rüya hatalarının ardından hak edilen zafere, bir kişiden yardım isteyerek düşlediği az olan kazancının artacağına, uğraşlarının sonunda umduğu itibarlı mertebeye, zorluklarla mücadele ederek düşlediği onura delalettir.

"Rüyada obruk" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın anlamları ile alakalı en sık sorulanlar

rüyada obruk
  • Rüya Yorumları alanında gerek din alimleri, gerek düşünürler, gerekse de bilim adamları tarafından çeşitli tanımlamalar getirilmiştir.
  • Rüya alemi, büyük ve soyut bir dünyadır.
  • Kobay hayvanlar ile gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Görme engeli olmayan insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Rüya Tabirleri uykuda bireyin bilinç altından gelen mesajlar ile ilgilenir.
  • Belirgin bir olay barındıran rüya, genellikle doğrudan o olayla alakalı değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.

Yasal Uyarı: "Rüyada obruk" yazısı izinsiz kopyalanamaz.