Rüyada nafile oruç

Adem Ü.(22) - İstanbul sordu : "Gördüğüm neredeyse tüm tabirler burada bulunabiliyor ama rüyada nafile oruç açıklayabilir misiniz? Teşekkürler"

Rüyada nafile oruç, iyi sağlığını muhafaza etmeye, varlıklı kimseye, bol talihe, mutluluğa kavuşmaya, temiz mala, zenginliğe, beceri sahibi bir kimseye, sözüne sadık duracağına, hayallerin gerçekleşeceğine, emniyette yaşamaya, memuriyette mertebeye ulaşılacağına yorulmaktadır. Bazen de dara düşmeye, sorumluluktan dolayı rahatsız olunacağına, korkuya olmasına, hilekar bir yöneticiye, zalim bir yöneticiye işaret eder. Kimi zaman da çağdaş ulemalar şöyle dediler ki: Bu sıkıntı çekerek kavuştuğu itibarlı mertebeye, zahmet çekerek ümit ettiği şerefe, zahmet çekerek ümit ettiği servete, umudunu kestikten sonra ulaştığı toplu mala delalettir.

"Rüyada nafile oruç" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün yorumlanması ile alakalı merak ettikleriniz

rüyada nafile oruç
  • Beynimiz sıfırdan simalar ortaya çıkaramaz. Uykuda karşılaşılan suratlar yaşantımızda karşılaştığımız fakat anımsamadığımız suratlardır. Her birimiz ömrümüz boyunca çok sayıda sima gördüğümüz için, rüyalarımızda da limitsiz görme becerisine sahibiz.
  • Rüya yorumu konusunda aceleci davranılmamalıdır.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüyaların bazı mesajlar taşıdığı dile getirilen bir konudur.
  • Rüya tabirleri mutlaka iyiye yorulmalıdır.
  • Denek hayvanları ile yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.

Yasal Uyarı: "Rüyada nafile oruç" yazısı izinsiz kopyalanamaz.