Rüyada la ilahe illallah vahdehu

Ayda L.(41) - İzmir sordu : "rüyada la ilahe illallah vahdehu yorumlar mısınız? "

Rüyada la ilahe illallah vahdehu, mal varlığına gelecek bolluğa, özlemi duyulan bir geleceğe, kısa sürede duyulacak mutlu edici habere, dostlarla iyi geçinmeye, cömert amire, gelirin bereketli olacağına, huzura ermeye, sevineceğine, memuriyette makama ulaşılacağına, bol gelire, dostluklarında huzura işaret eder. Ender olarak da kıymet düşmesine, fena huylu akraba tarafından zarar görmeye, anlayışsız bir insana, zorluğa düşmeye, düşmanlıktan emin olmaya işaret eder. Bazı durumlarda da rüya ilminde önde gelenler şöyle dediler: Bu zamanla ulaştığı toplu mala, zorlanarak kavuştuğu mevkiye, zorlukla birlikte kazandığı ticari kazanca, sıkıntı çekerek kavuştuğu galibiyete işaret eder.

"Rüyada la ilahe illallah vahdehu" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın tabir edilmesi konusunda en sık sorulanlar

rüyada la ilahe illallah vahdehu
  • Rüyada çoğunlukla iç ses vardır. Daha önce görmediğimiz yerlerin, bilmediğimiz insanların adlarını söyler.
  • Yaklaşık bir gecede birkaç saat rüya görürüz.
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya diye adlandırılan olgu, uykuda yaşanan garip hallerdir
  • Rüya yorumu yapılırken kati suretle, rüya görenin ruh halini, rüyanın anlamını hesaba katmalı ve bu doğrultuda bir sonuca varmalıdır.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların daha az sayıda ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen din düşünürleri tarafından iletilmiştir ve hala önemini devam ettirmektedir.

Yasal Uyarı: "Rüyada la ilahe illallah vahdehu" yazısı izinsiz kopyalanamaz.