Rüyada kabak bulmak

Gözde T.(26) - İstanbul sordu : "İki üç gece önce size ilettiğim rüyayı gördüm. rüyada kabak bulmak açıklar mısınız? "

Rüyada kabak bulmak, anlayışlı orta yaşlı tanıdığa, devlette makama çıkılacağına, mülke gelecek bolluğa, bir kaç gün içinde alınacak mutlu edici habere, malın verimli olmasına, faydalı işlere, bol berekete, sevince kavuşulacağına, huzurlu bir hayatı olacağına, alın teriyle elde edilen nimete, hayırlı uğraşlar gerçekleştireceğine işaret eder. Bir diğer yoruma göre de mutsuz edici bir sorunla yüzleşileceğine, kötülük görmeye, korkulanın olmasına, sorumluluktan ötürü rahatsız olunacağına, değer düşmesine delalet eder. Bir takım ulemalar şöyle yorumlarlar: Bu sıkıntıları aşarak istediği az olan kazancının artacağına, zorlukla birlikte istediği yüksek mertebeye, mağlubiyetten sonra istediği daha sağlıklı bir hayata, cefa ile birlikte kavuştuğu galibiyete delalettir.

"Rüyada kabak bulmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın yorumlanması konusunda en sık sorulanlar

rüyada kabak bulmak
  • Belirli bir nesne görülen rüya, ekseriyetle direkt olarak o nesneyle alakalı değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Zihnimiz sıfırdan suratlar oluşturamaz. Rüyalarda gördüğümüz yüzler yaşamımızda gördüğümüz ama kime ait olduğunu bilmediğimiz suratlardır. Hepimiz ömrümüz sırasında onbinlerce yüz gördüğümüzden, uykumuzda da limitsiz sima yeteneğine sahibiz.
  • Rüya tabircisinin mutlaka rüyalarda görülmüş olanın yorumunu bilmesi icap eder.
  • Uykuda en sık hissedilen duygulardan biri kaygıdır. Olumsuz duygular pozitif duygulardan baskındır.
  • Rüyalar tabirleri yapılırken aceleci davranılmamalıdır.
  • Rüya yorumlarının rehber olduğu kati suretle hatırlanmalı, işaretlere bakılarak ihtiyaç duyulan tedbirler alınmalıdır.
  • Araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık %25inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler vb. pek çok faktör üzerinde birikim sahibi olmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada kabak bulmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.