Ruyada ıblıs

Vepa Ş.(43) - Elazığ sordu : "ruyada ıblıs açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler"

Ruyada ıblıs, mutluluğa, ticari kazancı yüksek yatırımlar yapacağına, zengin akrabaya, problemlerden uzak kalacağına, huzura, kazançlı zamanlara, hak edilmiş servete, imrenilen bir geleceğe, elinden her iş gelen bir kişiye, şöhrete erişileceğine, servete işarettir. Başka görüşlere göre de sorumluluktan ötürü mağdur olmaya, kaprisli bir kimseye, maddi zarara, fena niyetli bir amir tarafından zarar görmeye, huzurunun kaçacağına delalet eder. Bazı durumlarda da rüya uzmanları dediler ki: Bu rüya zahmet çekerek kazandığı sevince, zahmetle birlikte ulaştığı ticari kazanca, cefa çekerek umduğu daha sağlıklı bir hayata, sıkıntıyla ulaştığı ferahlığa yorulmaktadır.

"Ruyada ıblıs" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların taşıdığı mesajlar konusunda en çok merak edilenler

ruyada ıblıs
  • Beynimiz hiç yoktan yüzler oluşturamaz. Uykuda karşılaşılan yüzler hayatımızda yüz yüze geldiğimiz fakat anımsamadığımız yüzlerdir. Her birimiz ömrümüz sırasında binlerce yüz gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız görme yeteneğine sahibiz.
  • REM, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun yaklaşık ¼ünü kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Rüyalarda sıklıkla yaşanılan duygulardan biri tasadır. Olumsuz duygular pozitif hislerden daha sık görülür.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bu değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Rüya yorumu yapan kişi, kesinlikle sonuç olarak rüya sahibinin nasıl etkileneceğini göz önünde bulundurmalı, sinirsel sıkıntılara neden olacak değerlendirmelerden olabildiğince uzak durmalıdır.
  • Beynimiz duyularımızın gerçekten duyduğu şeyleri rüyalarımızla birleştirebilir.
  • Rüya yorumları kesinlikle iyiye yorulmalıdır.
  • Rüyalar yorumları yapılırken acele edilmemelidir.

Yasal Uyarı: "Ruyada ıblıs" yazısı izinsiz kopyalanamaz.