Rüyada gagalamak

Şükrü B.(40) - İstanbul sordu : "Aradığım nerdeyse tüm yorumlar sitenizde yer buluyor ama rüyada gagalamak açıklar mısınız? "

Rüyada gagalamak, huzur bulmaya, problemlerden arınmış bir hayat sürdüreceğine, gelire gelecek artışa, manevi yükü olan insandan kendini kurtarmaya, yağmura, üne ulaşmaya, arkadaşlarıyla eğlenmeye, kuvvet sahibi olmaya, güzel işler yapacağına, yakında duyulacak müjdeli habere, eli açık adama işaret eder. Bazen de üzüntüden kurtulamamaya, art niyetli bir yabancıya, iş sebebiyle huzursuzluğa, sevimsiz vaziyete düşmeye, kıymet yitirmeye yorulmaktadır. Bazı durumlar için de ulemalar şöyle tabir ederler ki: Bu çektiği sıkıntıların meyvesini alarak beklediği itibara, kaybettikten sonra gözlediği iyi bir geleceğe, yardım alarak kavuştuğu berekete, umudunu yitirdikten sonra özlediği mevkiye işarettir.

"Rüyada gagalamak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin analizi ile alakalı bilinmeyenler

rüyada gagalamak
  • Belirli herhangi bir olay barındıran rüya, genellikle direkt olarak o olayla alakalı değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Bazı zaman açıkça bazen de kapalı şekilde geleceğe dair haberler görülür.
  • Uykuda en çok yaşanılan olgulardan biri tasadır. Olumsuz duygular pozitif duygulardan daha sık görülür.
  • Hayvanlar ile yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Düşlerin bazı mesajlar taşıdığı dile getirilen bir konudur.
  • Uyku, kalıcı olmayan ölüm gibi de değerlendirilir
  • Araştırmalar rüya görenlerin ortalama 1/4ünün rüyalarda gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada gagalamak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.