Rüyada ebeye gitmek

Zabit Ç.(44) - İzmir sordu : "Üç dört gece önce size yazdığım rüyayı gördüm. rüyada ebeye gitmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada ebeye gitmek, sakin bir hayatı olacağına, ticari getirisi yüksek girişim gerçekleştireceğine, arkadaşlık ilişkilerinde feraha, istenilen bir kazanca, sevince, sağlığa, hak edilmiş servete, akrabalarla birlikte eğlenmeye, samimi yaşlı kimseye, mutluluğa kavuşmaya, emniyette olmaya yorulmaktadır. Bir diğer yoruma göre de hoşnutsuz bir duruma gelmeye, sefalete, yalancı amire, rahatının kaçacağına, sıkıntılı yaşantıya işarettir. Kimi zaman da çağdaş ulemalar şöyle derler ki: Bu rüya çektiği zorlukların sonunda özlediği toplu paraya, cefa çekerek hayalini kurduğu temiz rızka, zorlukla beklediği beceriye, sıkıntılara göğüs gererek gözlediği şöhrete işarettir.

"Rüyada ebeye gitmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün yorumu ile alakalı merak edilenler

rüyada ebeye gitmek
  • Erkekler rüyalarında daha agresif duygular tecrübe ederler.
  • Hayvanlar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Rahatsızlık yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; ancak yakın aşamada ses ve maneviyatı hisseder.
  • Zihnimiz bedenimizin o sırada duyduğu olguları rüyalarda birleştirebilir.
  • Gözümüzü açtıktan 10 dk. geçince %90ını hatırlamayız.
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada ebeye gitmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.