Rüyada dağ delmek

İsa V.(21) - Balıkesir sordu : "2 gün önce garip bir rüya gördüm. rüyada dağ delmek açıklar mısınız? "

Rüyada dağ delmek, mala gelecek berekete, ettiği yeminini yerine getireceğine, gönül ilişkisinin yolunda olduğuna, aydınlık günlere, beceri sahibi bir kişiye, bol kazanca, manevi külfeti olan tanıdığından uzaklaşılacağına, karlı iş gerçekleştireceğine, rahatlamaya, güvende kalmaya, tatlı dilli genç adama yorulur. Ender olarak da sağlığın tehlike altında olduğuna, huzurunun kaçacağına, ticaret nedeniyle huzursuzluğa, fenalık görmeye, merhametsiz bir düşmana yorulur. Farklı bir açıdan yaklaşan alimler derler ki: Görülen rüya umudunu yitirdikten sonra düşlediği toplu paraya, yardım alarak hak edilen mutluluğa, zorlukların ardından beklediği feraha, zorlukları aşarak elde ettiği iyiliğe yorulur.

"Rüyada dağ delmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların yorumu ile alakalı en çok merak edilenler

rüyada dağ delmek
  • Ortalama bir insanın hayatının ortalama 3te 1ini, farklı bir yorumla ortalama yetmişbeş yıllık bir ömrün 25 senesini uyuyarak tüketir.
  • Rüya Yorumu konusunda gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından türlü açıklamalar getirilmiştir.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için insana kendi fikir ve hislerini tartması konusunda öncülük eder.
  • Rüya yorumu yapan kişinin kati suretle rüyalarda görülmüş olanın karşılığını bilmesi icap eder.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayanların az ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Beynimiz kendiliğinden yüzler yaratamaz. Uykuda gördüğümüz yüzler yaşantımızda yüz yüze geldiğimiz fakat hatırlamadığımız suratlardır. Hepimiz hayatımız sırasında çok sayıda yüz gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz görme yetisine sahibiz.
  • Kör olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz filmden renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya tabirleri ile ilgili acele edilmemelidir.

Yasal Uyarı: "Rüyada dağ delmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.