Rüyada arabayla yokuş aşağı inmek

Semira V.(31) - Manisa sordu : "rüyada arabayla yokuş aşağı inmek yorumlayabilir misiniz? Çok sağolun"

Rüyada arabayla yokuş aşağı inmek, problemlerden arınmış bir hayat süreceğine, kolay elde edilen paraya, sağlıklı yaşamaya, yüksek mevkiye ulaşılacağına, mutluluğa, ilişkisinin iyi olacağına, huzurlu olmaya, parasal yükü olan arkadaştan uzak durmaya, kazancın kazançlı olmasına, üne ermeye, güvende hissetmeye yorulmaktadır. Aynı zamanda üzüntü duymaya, sırların ortaya çıkacağına, üzücü bir sorunla yüzleşileceğine, karışık bir sıkıntıyla karşılaşılacağına, ferahının bozulacağına işaret eder. Farklı bir çerçeveden bakan yorumcular şöyle tabir ederler: Bu rüya uzun bir bekleyişin sonunda kavuştuğu büyük güce, sıkıntıları aşarak kavuştuğu berekete, zahmetle birlikte hasret duyduğu mutluluğa, ümitsizlikten sonra kazandığı müjdeye delalettir.

"Rüyada arabayla yokuş aşağı inmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların anlamları hakkında bunları biliyor muydunuz

rüyada arabayla yokuş aşağı inmek
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlak suretle tabirden rüya sahibinin nasıl etki altında kalacağını göz önünde bulundurmalı, sinirsel sorunlara yol açabilecek değerlendirmelerden olabildiğince uzak durmalıdır.
  • Belirli bir olay içeren rüya, genellikle doğrudan o olayla ilgili değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
  • Görme engeli olmayan insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüyalar insanın iç dünyasının yansıması olduğundan kişiye şahsına ait düşünce ve hislerini değerlendirmesi konusunda aracı olur.
  • Rüyada çoğunlukla iç ses bulunur. Tanımadığımız ülkelerin, bilmediğimiz insanların isimlerini söyler.
  • REM, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Zihnimiz vücudumuzun gerçekten hissettiği şeyleri rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Uykuda en sık hissedilen duygulardan biri kuşkudur. Olumsuz hisler olumlu duygulardan baskındır.

Yasal Uyarı: "Rüyada arabayla yokuş aşağı inmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.