Rüyada aba giymek

Şebnem K.(30) - Yalova sordu : "rüyada aba giymek açıklar mısınız? "

Rüyada aba giymek, kuvvete, kazançlı yarınlara, sıkıntı çekmeden elde edilen paraya, özlemi duyulan bir eşe, hüner sahibi bir insana, bir kaç gün içinde duyulacak iyi haber almaya, yeminini tutmaya, sevdikleriyle birlikte yaşamaya, mutluluğa, huzur bulmaya, sağlığa yorulmaktadır. Başka görüşlere göre de sağlığın kötüleşeceğine, merhametsiz bir tanıdığa, kötülük görülmesine, hilekar yöneticiye, iş sebebiyle huzursuzluğa işaret eder. Farklı bir açıdan yaklaşan rüya uzmanları şöyle tabir ederler: Bu zahmetlerinin meyvesini alarak özlediği huzura, yardım alarak hak ettiği mülke, zamanla kavuştuğu itibarlı mertebeye, uzun bir bekleyişin sonunda ümit ettiği mevkiye delalet eder.

"Rüyada aba giymek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların yorumu konusunda bilmedikleriniz

rüyada aba giymek
  • Aşırı psikolojik sorunları olan kimseler dışında herkes rüya görebilir. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, aslında rüyalarınızı hatırlamıyorsunuzdur.
  • Tabirlerin kılavuz olduğu kesinlikle hesaba katılmalı, emarelere bakılarak ihtiyaç duyulan önlemler alınmalıdır.
  • Kobay hayvanlar kullanılarak yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da tıpkı insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Zihnimiz sıfırdan yüzler ortaya çıkaramaz. Uykuda gördüğümüz simalar hayatımızda karşılaştığımız ama hatırlamadığımız yüzlerdir. Her birimiz hayatımız boyunca binlerce yüz gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız sima yeteneğine sahibiz.
  • Rüya Yorumu alanında gerek din alimleri, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından çeşitli tanımlamalar getirilmiştir.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlaka yorumdan rüya sahibinin hangi derecede etki altında kalacağını hesaba katmalı, sinirsel sorunlara yol açacak yorumlamalardan zorunlu kalmadıkça kaçınmalıdır.
  • Düş denilen olgu, uyurken görülen tuhaf durumlardır

Yasal Uyarı: "Rüyada aba giymek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.